Nowy numer 07/2020 Archiwum

Modlitwa o jedność chrześcijan

W niedzielę wierni modlili się w Kościele polskokatolickim pw. Dobrego Pasterza w Elblągu.

Niedzielnej Mszy św. przewodniczył ks. Kazimierz Klaban, proboszcz parafii pw. Dobrego Pasterza, a homilię wygłosił bp Jacek Jezierski.

Biskup zaznaczył, że konflikty się zdarzają i są nieuniknione. Podziały zaś mogą uczyć nas pokory, poznania, że inni mogą być lepsi - doskonalsi - od nas.

- Ileż możemy nauczyć się od prawosławnych? Przywiązania do świętych obrzędów, liturgii, śpiewu bez towarzyszenia instrumentów. Protestanci przyczynili się do rozwoju nauk biblijnych i do kształtowania duchowości w oparciu o Pismo Święte - tłumaczył bp Jezierski.

Z kolei Kościoły zielonoświątkowe - jak mówił - uwrażliwiają nas na obecność Ducha Świętego w naszych dziejach i osobistym życiu. - Wyrywają nas z kościelnych schematów i rutyny. Kościoły te odkryły na nowo naukę Nowego Testamentu o charyzmatach, o darach Ducha Świętego - mówił biskup elbląski.

W homilii bp Jacek Jezierski przypomniał, że polskokatolicy wywodzą się z polskiego narodowego Kościoła katolickiego w USA i Kanadzie. W II połowie XIX wieku polscy emigranci wskazali, że ważna jest narodowość chrześcijanina, jego zakorzenienie w ojczystej kulturze.

Wieczorna Msza św. w Kościele polskokatolickim była ostatnim punktem w planie obchodów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w diecezji elbląskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama