Nowy numer 15/2024 Archiwum

Wolontariat dla seniora

Osoby po sześćdziesiątce także chętnie angażują się w wolontariat.

Życie na emeryturze nie musi być nudne. Zaangażowanie się w wolontariat osób w wieku 60 plus to coraz powszechniejsze zjawisko. Udowodnili to wszyscy, którzy przybyli 28 stycznia do Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu, aby wziąć udział w spotkaniu "Wolontariat dla seniora".

- Lubię szeroko pojętą kulturę i sztukę. Zawsze marzyłam, aby oprowadzać ludzi po wernisażach czy wystawach obrazów. Teraz chyba wreszcie będę mogła to marzenie spełnić - mówi pani Honorata. - Interesuję się fotografią więc kiedy słyszę, że także i u nas jest zapotrzebowanie na takie usługi ze strony emerytów, cieszę się, że będę mogła się w tym realizować - dodaje pani Maria. Z kolei pani Halina mówi, że udziela się już w chórze parafialnym i promocji zdrowego stylu życia. - Każde dodatkowe zajęcie sprawia, że się rozwijamy. A na to nigdy nie jest przecież za późno- zauważa.

I to właśnie stawianie na rozwój osobisty dla osób, które przekroczyły 60-tkę, jest głównym celem inicjatywy organizowanej przez CSC "Światowid". - Chcemy, aby nasi seniorzy nie tylko mogli się zrealizować, nabyć nowych umiejętności, ale także nawiązali nowe i trwałe relacje z innymi osobami - mówi Karolina Firlej ze "Światowida".

Jak mówi wielu osobom wolontariat 60+, który jest nowym zjawiskiem w naszym kraju, może wydać się czymś zaskakującym. Jednak, jak podkreśla, coraz więcej starszych osób żyjących aktywnie i lubiących nowe wyzwania decyduje się na taką formę zagospodarowania swojego wolnego czasu.


Więcej o wolontariacie seniorów w "Gościu Elbląskim" na 9 lutego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy