Nowy numer 39/2023 Archiwum

Warsztaty muzyki liturgicznej

Tegoroczne warsztaty muzyczne w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Malborku odbędą się po raz trzeci.

Ich uczestnicy pracować będę na nad utworami pasyjnymi polskich kompozytorów współczesnych. Przygotują również dzieło "Stabat Mater" do tekstu polskiego, który został napisany przez studentów i absolwentów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku pod okiem Kamila Cieślika, ich wykładowcy i mistrza instrumentacji o charakterze obrazowych opowieści. Będzie to pięcioczęściowe oratorium prezentujące wizerunek Maryi, która cierpi w najdotkliwszej możliwej dla matki formie - patrząc na mękę i śmierć swojego Syna, Jezusa Chrystusa.

Prowadzący warsztaty, czyli Grzegorz Dymon, Marcin Mazurek i Łukasz Rosiak, uczestników wdrażać w pracę nad repertuarem chcieliby od początku Wielkiego Postu. W związku z tym osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o niezwłoczne zgłaszanie się, pisząc na e-mail: g.dymon@gmail.com.

Warsztaty muzyki liturgicznej

III Malborskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej odbywać się będą 4 i 5 kwietnia, a ich podsumowaniem będzie uroczysta Msza św. w Niedzielę Palmową o godz. 11 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Malborku.

Organizatorami wydarzenia są: ks. Robert Branicki, parafia pw. Zesłania Ducha Świętego oraz Starostwo Powiatowe w Malborku.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Bliższe informacje: Trzecie Malborskie Warsztaty Liturgiczne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast