Nowy numer 07/2020 Archiwum

Poznaj tajemnice prabuckich kamienic

Historie zniszczonych w czasie wojny prabuckich kamienic przybliżą archeolodzy.

W początkach 1945 roku Prabuty, podobnie jak większość sąsiednich miejscowości, zostały zdewastowane przez żołnierzy radzieckich. Taki los spotkał także centrum Prabut, które dziś w niewielkim tylko stopniu przypomina przedwojenną zabudowę.

13 lutego o godz. 17.30 na zamku w Kwidzynie odbędzie się spotkanie poświęcone losom tej miejscowości. Organizatorzy zapraszają na prelekcję pt. "Tajemnice prabuckich kamienic w świetle archeologii".

Od kilku lat dr Grażyna Nawrolska – archeolog, prowadzi prace wykopaliskowe w obrębie prabuckiej starówki i zamku biskupiego. W maju 2019 roku przeprowadzone zostały kolejne prace archeologiczne w pobliżu konkatedry. Ich głównym celem było odsłonięcie dawnej zabudowy i zbadanie przedwojennego układu prabuckich kamienic. Podczas spotkania dr Grażyna Nawrolska opowie o efektach dotychczasowych badań.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama