Ośrodek im. ks. Mieczysława

Parafialny Ośrodek Nowej Ewangelizacji im. ks. Mieczysława Tylutkiego już funkcjonuje.

Ta inicjatywa powstała po to, aby pielęgnować "charyzmat spotkania", jaki w parafianach starał się zaszczepiać przez całe swoje kapłańskie życie śp. ks. Mieczysław Tylutki. Księża salwatorianie wraz z wiernymi z parafii św. Brata Alberta powołali do życia Parafialny Ośrodek Nowej Ewangelizacji, który nosi imię zmarłego przed rokiem proboszcza. 

- Stworzyliśmy propozycję dla wszelkich grup odbiorców, tak aby zarówno dzieci, młodzież, studenci, jak i dorośli, i seniorzy mogli tu znaleźć coś dla siebie - mówi Piotr Gregorczyk, jeden z koordynatorów inicjatywy.

Jak podkreślają pomysłodawcy projektu, centrum jest otwarte dla każdego, bez względu na wiek czy stopień zaangażowania w życie religijne. - Nawet jeśli ktoś jest niewierzący, to zapraszamy. W pełni to szanujemy. Na każde spotkanie można przyjść, przysiąść się i po prostu posłuchać. Można też w każdej chwili wyjść - opowiada ks. Rafał Główczyński.

Ośrodek im. ks. Mieczysław to też oferta dla tych, którzy nie odnajdują się w dotychczasowych formach duszpasterstwa działającego na terenie parafii św. Brata Alberta. - Wiemy od parafian, że choć te formy, które są obecne na terenie naszej parafii, są wartościowe i ciekawe, to niektórzy chcieliby się zaangażować, ale jeszcze nie wiedzą dokładnie jak. Tutaj będą to mogli odkryć bez żadnej presji czy narzucania kierunku - wyjaśnia ks. Rafał.

Wszystkie przedsięwzięcia podejmowane w ramach Parafialnego Ośrodka Nowej Ewangelizacji im. ks. Mieczysława Tylutkiego SDS można znaleźć na stronie www.tylutkisds.pl


Całość artykułu w "Gościu Elbląskim" na 23 lutego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..