Nowy numer 14/2020 Archiwum

Strajk elbląskich tramwajarzy

Załoga Tramwajów Elbląskich zapowiedziała bezterminowy strajk w związku z "niespełnieniem ich wymogów w kwestii podwyżek płac".

Przykra niespodzianka spotkała dziś wszystkich tych, którzy rankiem zamierzali udać się do pracy lub szkoły tramwajem. Te pojazdy nie wyjechały dziś bowiem na miejskie arterie.

Załoga Tramwajów Elbląskich zapowiedziała bezterminowy strajk w związku z "niespełnieniem ich wymogów w kwestii podwyżek płac".

W minioną sobotę odbyło się spotkanie pomiędzy władzami miasta i związkami zawodowymi tramwajarzy. Przedstawiony przez stronę miejską kompromis nie zadowalał związkowców, w związku z czym postanowili oni od początku tygodnia pracy zamknąć bramę zajezdni i oflagować maszyny.

Pracownicy spółki domagają się 500 zł podwyżki i wycofania się z porozumienia dotyczącego zwiększonej liczby nadgodzin. Z najnowszych ustaleń wynika, że sobotnie rozmowy przyniosły porozumienie w kwestii nadgodzin, jednakże nie doprowadziły do przełomu w kwestii płac.

Strajk będzie prowadzony do odwołania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama