Nowy numer 22/2023 Archiwum

Pomóż zachować to dzieło

Jeśli zabraknie duchowych przewodników, Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę może przejść do historii...

Marzec to czas, kiedy przygotowania do Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę wchodzą w kolejny etap.

Kompletowany jest przede wszystkim zespół osób odpowiedzialnych za dzieło, jakim ona jest. Są to medycy, kwatermistrzowie, porządkowi, muzyczni, czyli ludzie, którzy przeznaczają swój wolny czas – urlop, wakacje – by służyć innym w trasie. Ich wkład jest konieczny, by pątnicy w ostatnich dniach lipca mogli wyruszyć do Matki Bożej. Jednak pielgrzymom w trasie niezbędni są przede wszystkim duchowi przewodnicy.

Ks. dr Waldemar Maliszewski, dyrektor EPP, bardzo mocno apeluje do kleryków, sióstr i braci zakonnych, i oczywiście księży oraz diakonów o włączenie się w dzieło, jakim jest pielgrzymka na Jasną Górę. – Niestety każdego roku jest coraz mniej osób chętnych do włączenia się w pielgrzymkę; posługiwania w trasie, przewodniczenia konkretnej grupie. O każdą z nich trwa wręcz walka – przyznaje ks. Waldemar.

By Elbląska Pielgrzymka Piesza wydawała owoce, są grupy osób, które swoją modlitwą starają się dotrzeć do serc osób duchownych i ich przełożonych. – Bez duchowych przewodników to dzieło rozpadnie się. Pozostanie wyłącznie na kartach historii, we wspomnieniach i to szybciej niż jesteśmy w stanie to sobie wyobrazić – ostrzega ks. Waldemar.

– Potrzeba duchowej walki o plon trzydziesto-, sześćdziesięcio-, a może nawet stokrotny. Bóg to wszystko składa w nasze ręce. Prośmy o to we Mszach św., Różańcach, koronkach, naszych pacierzach i rozmowach z Bogiem. To dzieło Boże, a my jesteśmy tylko i wyłącznie narzędziami w Jego rękach – podsumowuje. Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę rozpocznie się 27 lipca, pątnicy do Matki Bożej dotrą 11 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast