Nowy numer 48/2023 Archiwum

Tylko dla mężczyzn - pięć punktów na Wielki Post

Podajemy pięć propozycji, które pozwolą Wielki Post przeżyć naprawdę "po męsku".

Wspólnota Mężczyzn Boga z Elbląga na czas Wielkiego Postu opracowała plan, który pozwoli przeżyć jak najpełniej 40 dni przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Jak wyjaśniają przedstawiciele Mężczyzn Boga, jest to pięć konkretnych punktów, które zamierzają realizować w ramach działalności wspólnoty. Jednocześnie zaznaczają, że może to być mały poradnik dla każdego przedstawiciela płci męskiej, który nie wie, jak przeżyć ten czas.

Wspólnota podejmuje post, modlitwę i jałmużnę oraz wyrzeczenia, które ofiaruje w intencji swojej grupy. Jednocześnie prosząc Boga o prowadzenie i światło dla siebie. Pomysłodawcy podkreślają, że można także swoje umartwienia ofiarować w innych intencjach.

Opracowane przez wspólnotę męskie wyzwania opierają się na pięciu punktach.

  • Po pierwsze podejmujemy post ścisły. W każdy piątek Wielkiego Postu spędzamy dzień wyłącznie o chlebie i wodzie.
  • Drugi punkt to jałmużna. Mężczyźni Boga zachęcają, aby konkretnie określić sobie rodzaj i wysokość jałmużny, którą będziemy dzielić się z potrzebującymi.
  • Następnym ze wskazań jest codzienny rachunek sumienia. Ma to być kwadrans szczerości z samym sobą. Poświęćmy na niego 15 minut.
  • Po czwarte podejmujemy także wyrzeczenie własne. Zapisujemy je na kartce papieru i nosimy w portfelu lub zapisujemy w telefonie komórkowym.
  • Ostatni z punktów dotyczy wysiłku fizycznego. Mężczyźni Boga zobowiązali się do podejmowania jakiegoś konkretnego wysiłku fizycznego. Dwa razy w tygodniu od 30 do 60 minut.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy