Nowy numer 22/2020 Archiwum

Tylko dla mężczyzn - pięć punktów na Wielki Post

Podajemy pięć propozycji, które pozwolą Wielki Post przeżyć naprawdę "po męsku".

Wspólnota Mężczyzn Boga z Elbląga na czas Wielkiego Postu opracowała plan, który pozwoli przeżyć jak najpełniej 40 dni przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Jak wyjaśniają przedstawiciele Mężczyzn Boga, jest to pięć konkretnych punktów, które zamierzają realizować w ramach działalności wspólnoty. Jednocześnie zaznaczają, że może to być mały poradnik dla każdego przedstawiciela płci męskiej, który nie wie, jak przeżyć ten czas.

Wspólnota podejmuje post, modlitwę i jałmużnę oraz wyrzeczenia, które ofiaruje w intencji swojej grupy. Jednocześnie prosząc Boga o prowadzenie i światło dla siebie. Pomysłodawcy podkreślają, że można także swoje umartwienia ofiarować w innych intencjach.

Opracowane przez wspólnotę męskie wyzwania opierają się na pięciu punktach.

  • Po pierwsze podejmujemy post ścisły. W każdy piątek Wielkiego Postu spędzamy dzień wyłącznie o chlebie i wodzie.
  • Drugi punkt to jałmużna. Mężczyźni Boga zachęcają, aby konkretnie określić sobie rodzaj i wysokość jałmużny, którą będziemy dzielić się z potrzebującymi.
  • Następnym ze wskazań jest codzienny rachunek sumienia. Ma to być kwadrans szczerości z samym sobą. Poświęćmy na niego 15 minut.
  • Po czwarte podejmujemy także wyrzeczenie własne. Zapisujemy je na kartce papieru i nosimy w portfelu lub zapisujemy w telefonie komórkowym.
  • Ostatni z punktów dotyczy wysiłku fizycznego. Mężczyźni Boga zobowiązali się do podejmowania jakiegoś konkretnego wysiłku fizycznego. Dwa razy w tygodniu od 30 do 60 minut.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama