Nowy numer 21/2023 Archiwum

Tylko nie mów: „To nie dla mnie”

– Panowie! Starczy już tego cackania się, gadania i narzekania. Czas podjąć trud, walkę i konkretne działanie – apelują członkowie wspólnoty.

Wspólnota Mężczyzn Boga z Elbląga na czas Wielkiego Postu opracowała plan, który pozwoli przeżyć jak najpełniej przygotowanie do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Jak wyjaśniają przedstawiciele wspólnoty, jest to pięć konkretnych punktów, które zamierzają realizować w ramach swojej działalności. Jednocześnie zaznaczają, że może to być mały poradnik dla każdego przedstawiciela płci męskiej, który nie wie, jak dobrze przeżyć ten czas. – Ty też jesteś zaproszony do podjęcia wysiłku razem z wszystkimi Mężczyznami Boga – zachęca Marek Poźniak, jeden z prowadzących wspólnotę. – Tylko nie mów: „To nie dla mnie, nie mam czasu, ja nie mogę, bo...”. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zawsze znajdzie się jakaś „rozsądna i logiczna” wymówka. Ale nie oszukujmy się – to jest strasznie słabe – dodaje.

Wspólnota podejmuje post, modlitwę i jałmużnę oraz wyrzeczenia, które ofiaruje w intencji swojej grupy, jednocześnie prosząc Boga o prowadzenie i światło dla siebie. Pomysłodawcy podkreślają, że można także swoje umartwienia ofiarować w innych intencjach. Opracowane przez Mężczyzn Boga męskie wyzwania opierają się na pięciu punktach. Po pierwsze panowie podejmują post ścisły. Każdy piątek Wielkiego Postu spędzają wyłącznie o chlebie i wodzie. Drugi punkt to jałmużna. Wspólnota zachęca, aby konkretnie określić sobie jej rodzaj i wysokość. Następnym ze wskazań jest codzienny rachunek sumienia. Ma to być kwadrans szczerości z samym sobą.

– Rachunek sumienia jest prawdziwą modlitwą życiem. Polecamy, aby spędzić na nim codziennie kwadrans – wyjaśnia M. Poźniak. Po czwarte podejmujemy także wyrzeczenie własne. Notujemy je na kartce papieru i nosimy jej w portfelu lub zapisujemy w telefonie komórkowym. Ostatni z punktów dotyczy konkretnego wysiłku fizycznego. Mężczyźni Boga zobowiązali się do podejmowania go dwa razy w tygodniu od 30 do 60 minut. Wspólnota będzie dzieliła się na mediach społecznościowych pomysłami, będzie proponowała różne zajęcia i zapraszała do podjęcia ich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast