Nowy numer 39/2023 Archiwum

100 dni do wolności

Proszą o uwolnienie z chorób i nałogów.

Mszą św. rozpoczął się w czwartek 5 marca w katedrze św. Mikołaja w Elblągu Wielkopostny Wieczór Wyzwolenia.

Następnie wierni zgromadzeni w świątyni trwali na uwielbieniu i modlitwie o wyzwolenie z: lęków, chorób, nałogów i wszelkich zniewoleń. W czasie czuwania wiele osób przyłączyło się do akcji „100 dni do wolności”. Wierni zobowiązali się do modlitwy, jałmużny i postu od alkoholu. Podjęty trud ofiarowali za siebie albo osobę, która tej modlitwy potrzebuje.

Przez kolejne dni powtarzają specjalną modlitwę, która rozpoczyna się od słów: „Panie Jezu Chryste – Ty przez swoją śmierć i zmartwychwstanie odrodziłeś nas do nowego życia i obdarzyłeś nas na nowo wolnością dzieci Bożych. Przychodzę dziś do Ciebie, uznając wieloraką niewolę (...). Proszę Cię dla mnie/dla niego/dla niej o łaskę wewnętrznej wolności, wzmocnienie woli, odwagę i zdecydowanie w odrzuceniu pokus. Wyznaję, że własnymi siłami nie mogę/nie może uwolnić się od zniewolenia, które odbiera mi/mu moją/jego godność”.

Modlitewna akcja „100 dni do wolności” została zorganizowana z inicjatywy Diakonii Modlitwy Ruchu Światło–Życie diecezji elbląskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast