Nowy numer 39/2023 Archiwum

Wieczór uwielbienia

Wierni trwali na modlitwie w kościele św. Jerzego w Elblągu.

Modlitewne spotkanie odbyło się z inicjatywy osób należących do Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna", która spotyka się przy parafii św. Jerzego. Był to czas uwielbienia i dziękczynienia. Modlący trwali w ciszy przed Najświętszym Sakramentem, wysłuchali słowa Bożego i katechezy.

- Słowa Chrystusa: „Pójdź za Mną” skierowane są do każdego z nas. Jezus przychodzi do nas - do naszej rzeczywistości - oraz rzeczywistości naszych znajomych, sąsiadów - mówił ks. Damian Sikorski, opiekun wspólnoty.

Zauważył, że czasami może się wydawać, że nie jesteśmy na to wystarczająco dobrzy. Musimy jednak pamiętać, że Pan Bóg patrzy inaczej niż my. Dla Niego nie liczą się nasze znajomości, układy. - Na swojego ucznia może powołać każdego człowieka: przestępcę, prostytutkę, oszusta czy też bezdomnego. Jego świadkiem może stać się alkoholik, narkoman, człowiek niepełnosprawny. To, co my sądzimy o innych, dla Pana Boga nie jest istotnie - kontynuował ks. Damian.

Osoby należące do Odnowy w Duchu Świętym po raz pierwszy wieczór uwielbienia zorganizowały w październiku. Do wspólnej modlitwy zaprosiły parafian. Obecnie we wspólnej modlitwie uczestniczą osoby z Elbląga, a także okolicznych miejscowości. Kolejny wieczór uwielbienia odbędzie się 21 kwietnia o 18.45.

W kościele św. Jerzego adoracja Najświętszego Sakramentu trwa całą dobę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast