Nowy numer 49/2023 Archiwum

Idź na adorację

W związku z apelami biskupów do uczestniczenia w indywidualnych nabożeństwach przedstawiamy miejsca, gdzie prowadzona jest adoracja Najświętszego Sakramentu.

W odpowiedzi na apel Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski oraz rekomendacje biskupa elbląskiego, którzy w związku z zagrożeniem koronawirusem zachęcają do wybierania bardziej indywidualnych form kultu religijnego, przedstawiamy miejsca, gdzie prowadzona jest adoracja Najświętszego Sakramentu.

Już dziś w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu (ul. Robotnicza 69), od 17.30 prowadzona będzie całonocna adoracja. Jest to nabożeństwo prowadzone w zupełnej ciszy. Poza Mszą św., która sprawowana będzie o godz. 21. Czuwanie zakończy się o 7 rano w sobotę. Modlitwę organizują Mężczyźni Boga. Do przyjścia zachęcają wszystkich, którzy także w tym trudnym obecnie czasie chcą oddać Jezusowi wszystkie swoje troski.

Przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu w Elblągu trwa także w kościele św. Jerzego (ul. Bema 10). Prowadzą ją siostry klaryski.

W kościele Trójcy Świętej w Elblągu (ul. Kielecka 16) adoracja Najświętszego Sakramentu trwa codziennie od 17.30 do 18.00 (oprócz środy), w czwartki zaś także po Mszy św. - do 21.00.

W Suszu w każdy piątek od 7.30 do 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w sanktuarium św. Antoniego Padewskiego (ul. Kościelna 6).

Z kolei w Kwidzynie miejscem, w którym każdego dnia można adorować Pana Jezusa, jest kaplica św. o. Pio przy ul. Basztowej 5.

Jeśli w Państwa parafiach lub wspólnotach również prowadzone lub planowane są takie nabożeństwa, zachęcamy do kontaktu z redakcją (elblag@gosc.pl), aby lepiej poinformować o możliwości takiego indywidualnego spotkania z Jezusem Eucharystycznym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy