Pamiętajmy o dzieciach nienarodzonych

Zbliża się uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a równocześnie Dzień Świętości Życia. Wielu z nas od lat 25 marca podejmuje duchową adopcję. Podpowiadamy, jak to zrobić w tym roku.

Rozważając opis zwiastowania, spotykamy słowa anioła skierowane do Maryi: "Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga" (Łk 1,30). Pragnę każdemu przekazać te słowa: "Nie bój się, bracie i siostro, znalazłeś łaskę u Boga. Bóg wzywa cię do współpracy z Nim w dziele stwórczym. Pragnie ciebie posłać do tych, którzy nie szanują życia" - mówi ks. dr Mariusz Ostaszewski, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Jest bardzo wdzięczny wszystkim osobom, które zakończyły 9-miesięczny czas modlitwy za dzieci zagrożone zabiciem przed narodzeniem, i zachęca do podjęcia kolejnej duchowej adopcji.

- Chcę wszystkich zaprosić, by w tajemnicy zwiastowania Pańskiego właściwie ocenili naszą postawę wobec daru ludzkiego życia. Szczególnie w tych dniach, gdy na cały świecie panuje pandemia koronawirusa, warto pochylić się nad darem darem życia, którego Panem jest Bóg - podkreśla duszpasterz. - W każdej minucie, a nawet w sekundzie, w niezliczonych i nieznanych miejscach gdzieś na świecie dokonuje się z woli Boga Dawcy Życia cud poczęcia człowieka. Naszą świadomość szokuje przeświadczenie, że wiele poczętych dzieci nie doczeka się swoich narodzin, że dzieci te w ramach okrutnego programu aborcyjnego zostaną zgładzone zanim jeszcze ujrzą ten piękny świat.

25 marca ks. dr Mariusz Ostaszewski zaprasza do podjęcia dzieła duchowej adopcji wszystkich, którzy chcą modlić się za dzieci nienarodzone i ich rodziców. - Możesz uczynić to w swoim sercu, w domu. To będzie najpiękniejszy dar dany sobie i Bogu w tym trudnym czasie. Musimy wszyscy pamiętać, że modlitwa za dzieci nienarodzone, ich rodziców, za wszystkich propagatorów zabijania dzieci nienarodzonych jest bardzo potrzebna - apeluje duszpasterz. - Nad każdym, przez Boga wybranym dzieckiem otworzymy parasol modlitwy, wyrzeczeń, postu oraz ofiary i przez 9 miesięcy będziemy się modlić o ocalenie jego życia.


Deklaracje duchowej adopcji i liturgia przyrzeczeń znajdują się na stronie internetowej Wydziału Duszpasterstwa Rodzin DE: www.wdr.elblag.opoka.org.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..