Doba z Różańcem w dłoni

Wystarczy, by 48 osób modliło się przez 30 minut, a Różaniec będzie trwał całą dobę. W diecezji elbląskiej w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w ten sposób modlą się setki czcicieli Matki Bożej.

Inicjatorem modlitwy w intencji ustania pandemii „24-godzinny Różaniec w uroczystość Zwiastowania Pańskiego” jest Akcja Katolicka w Polsce.  

„Módlmy się wspólnie razem na różańcu, by za przyczyną Maryi Uzdrowienia Chorych, Miłosierny Bóg oddalił od nas szerzącą się pandemię. Z serca zachęcam, by każdy członek Akcji Katolickiej, w ten maryjny, szczególny dzień odmówił część radosną różańca” - napisał bp Mirosław Milewski, krajowy asystent AK w Polsce, na stronie internetowej wspólnoty.

Biskup Milewskie polecił, by w modlitwie pamiętać z wdzięcznością także o wszystkich, którzy kompetentnie i z narażeniem własnego życia stają w pierwszym szeregu zmagań z wirusem i jego skutkami: lekarzach, pielęgniarkach, ratownikach medycznych, sanitariuszach, pracownikach inspekcji sanitarnych i ochrony zdrowia oraz farmaceutach, a także władzach porządkowych i tym osobach życia publicznego, które z oddaniem służą dobru wspólnemu.

W modlitwę włączyli się nie tylko członkowie Akcji Katolickiej. 48-osobowe grupy powstały w całej Polsce, a wiele z nich w diecezji elbląskiej, m.in. w Prabutach, Suszu, Pasłęku, Ryjewie i Nowym Stawie. Własną grupę zorganizowali także oazowicze z diecezji elbląskiej.

Zaangażowani w „24-godzinny Różaniec w uroczystość Zwiastowania Pańskiego” odmawiają tajemnice radosne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..