Przedszkolaki opowiadają o tym, jak czekają na swoje młodsze rodzeństwo.
W wielu kościołach 25 marca wierni podejmują duchową adopcję. Jest to zobowiązanie do modlitwy w intencji jednego poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone. Modlący się każdego dnia - przez dziewięć miesięcy - odmawia jeden dziesiątek Różańca i specjalną modlitwę. Imię dziecka znane jest jedynie Bogu.
Od lat kobiety w trudnej sytuacji życiowej, które oczekują narodzin dziecka bądź są młodymi matkami, wspiera Bractwo Małych Stópek. Jest ono również inicjatorem projektów, które kształtują postawę pro-life w społeczeństwie. Do współpracy zaprasza osoby z całej Polski - włączyła się w nie również młodzież z Kwidzyna.
Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 z ks. Danielem Pałkowskim i podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z nauczycielką Agnieszką Młyńską uczestniczyli w projekcie na temat "Życie jako bezcenny dar". Po zakończeniu zajęć powstała myśl, by o tym, jaką wartością jest życie i miłość, usłyszeli także inni. Licealiści zaczęli odwiedzać przedszkola w ramach projektu: "Będę starszym bratem, będę starszą siostrą". Pierwszym z nich było Niepubliczne Przedszkole nr 2.
Bractwo Małych Stópek przygotowało specjalne książeczki dla przedszkolaków "Kornelka". Jest to opowieść o oczekiwaniu dziecka na młodsze rodzeństwo. Na podstawie tej historii młodzi poprowadzili spotkania z maluchami. Następnie przedszkolaki opowiedziały o tym, jak same czekały na młodszą siostrę, młodszego brata, a także o tym, jak okazują miłość swojemu młodszemu rodzeństwu. Później wspólnie obejrzeli krótki filmik o etapach rozwoju człowieka. Na zakończenie przedszkolaki otrzymali książeczki oraz kolorowanki nawiązujące do tematu przewodniego spotkania.
- Dziś nieustannie musimy przypominać o takich wartościach, jak miłość bliźniego w codzienności oraz to, że każde życie jest skarbem. Bardzo często w zabieganiu nam to umyka - mówi ks. Daniel Pałkowski.
Cały tekst ukazał się w "Gościu Elbląskiem" na niedzielę 22 marca.