RMS też przechodzi do sieci

Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej na czas panowania wirusa przenosi swoją działalność do internetu.

Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej w Elblągu pomimo konieczności odizolowania nie zamierza rezygnować ze stałych spotkań i formacj. Ze zrozumiałych względów wspólnota przenosi się do internetu. - Zapraszamy na nasze spotkania. Oczywiście dopóki cały ten wirus nie ustąpi spotykamy się online - zachęca Miłosz.

Wirtualne spotkania RMS-owiczów będą rozpoczynały się ok. godz. 19. Na każdy dzień przewidziano inną formę wspólnej formacji i zabawy. We wtorki młodzież zaprasza na cotygodniowe spotkanie poświęcone modlitwie i wymianie myśli. W środy będą odbywać się wirtualne spotkania przy grach planszowych. Czwartek to dzień "przejmowania YouTube'a".

W czasie Wielkiego Postu młodzi ze wspólnoty szczególnie zachęcają do udziału w Drodze Krzyżowej, która odbywać się będzie oczywiście w piątki. Rozważania do nabożeństwa przygotują sami członkowie RMS-u.

Z kolei w sobotę kiedy zwyczajowo wspólnota spotykała się na zmaganiach sportowych, w czasie kwarantanny zachęca również do wysiłku, ale tym razem intelektualnego. Młodzi planują organizację różnych turniejów online.

Szczegóły na profilu facebookowym Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.

Siedzisz w domu i brak ci spotkań z rówieśnikami? Może to szansa, by wstąpić do wspólnoty? Na początek wirtualnie, a za jakiś czas - już naprawdę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..