Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zasłonięty krzyż także przed kościołem

Do modlitwy kapłani zachęcają wszystkich przechodniów.

W V niedzielę Wielkiego Postu w kościołach tradycyjnie zasłaniane są krzyże. Znak ten ma przypominać nam o bliskości Wielkiego Piątku.  

„Zasłonięty krzyż uwypukla ogrom cierpienia Zbawiciela. To dlatego odsłaniamy go w Wielki Piątek, adorujemy i klękamy przed nim” - tłumaczą kapłani z parafii św. Jerzego w Elblągu.

Obecnie, kiedy w świątyni równocześnie może modlić się ograniczona liczba osób, księża z parafii św. Jerzego przed parafialnym kościołem pw. Miłosierdzia Bożego zainstalowali krzyż zasłonięty fioletową tkaniną.

Krzyż umieścili na chaczkarze, a przed nim ustawili klęcznik i świeczki. „Tu też można się modlić. Stanąć, nawet z daleka, popatrzeć na zasłonięty krzyż. Pomyśleć. Podziękować” - zachęcają do chwili refleksji kapłani.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama