Jakie wyzwania stoją dziś przed nauczycielami, uczniami i ich rodzicami?

- Nauczyciel musi przemyśleć każdą lekcję tak, aby małymi kroczkami wprowadzać nowy materiał - mówi Małgorzata Rysicka, dyrektor SP SPSK w Elblągu.

Zadaniem nauczyciela jest zachęcenie ucznia do nauki zdalnej i zmotywowanie go do działania. Trudnością dla pedagogów jest już samo przygotowanie zajęć, ponieważ  bardzo dużo czasu muszą poświęcić na szukanie odpowiednich materiałów oraz opracowań, które pomogą im w ich prowadzeniu. W elbląskiej placówce nauczyciele, kontaktując się z uczniami oraz ich rodzicami, korzystają z dziennika elektronicznego Librus, Facebooka i komunikatorów (m.in. Skype, Messenger). Niezbędne są także poczta elektroniczna oraz tradycyjne rozmowy telefoniczne. W nauce wykorzystują Zintegrowaną Platformę Edukacyjną oraz treści zamieszczane na portalach: www.ckv.gov.pl, www.gov.web/zdalnelekcje, jak również edukacyjne pasmo telewizyjne. Podobnie wygląda to w pracy z przedszkolakami. Wychowawcy z chęcią korzystają z materiałów zamieszczanych w sieci (np. www.facebook.com/kodowanienadywanie).

- Nauczyciele oddziałów przedszkolnych mają bardzo dobry kontakt z rodzicami (opiekunami) swoich wychowanków. Już w czasie zawieszenia zajęć powstały grupy przedszkolaczków na Messengerze. Dzieci mają codziennie różnorodne zajęcia. Rodzice są zachwyceni i szczęśliwi, ponieważ ich dzieci mają kontakt ze swoimi ulubionymi paniami. Rodzice przesyłają zdjęcia prac swoich pociech, wykonanych podczas zdalnych zajęć. Zdjęcia można obejrzeć na Facebooku - opowiada M. Rysicka.    

W SP SPSK w Elblągu uczniowie i ich opiekunowie zawsze mogą skontaktować się z panią dyrektor, wicedyrektorami, nauczycielami, wychowawcami, psychologiem i pedagogiem. - Poważnie traktujemy problemy czy uwagi naszych uczniów i ich rodziców (opiekunów) - podsumowuje M. Rysicka.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..