Nowy numer 22/2020 Archiwum

Kapłani czekają w konfesjonałach

Parafie coraz częściej organizują dodatkową spowiedź świętą, dla tych, którzy chcą skorzystać z tego sakramentu jeszcze w Wielkim Poście.

Wychodząc na przeciw potrzebom wiernych, jednocześnie przypominając o konieczności przestrzegania ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, parafie diecezji elbląskiej coraz częściej organizują dodatkową codzienną spowiedź oraz Komunię świętą .

Do skorzystania z tych sakramentów serdecznie zapraszają m.in. kapłani z parafii św. Anny w Sztumie. Czekają w konfesjonałach od wtorku do soboty w godzinach 15.00 – 16.00. Jednocześnie proszą o zachowanie wszystkich wskazań reżimu sanitarnego. W tych samych godzinach będzie także możliwość przyjęcia Komunii św.

Działania te mają nie tylko pozwolić kapłanom na pozostanie w kontakcie z parafianami w tym trudnym czasie, ale także skorzystać z sakramentu pokuty, który w Wielkim Poście jest zawsze szczególnie potrzebny.

Księża przypominają, że nadal obowiązuje zasada przebywania maksymalnie pięciu osób w świątyni podczas nabożeństwa.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama