EDK tylko w wymiarze duchowym

Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa w związku z pandemią koronawirusa będzie miała wymiar wyłącznie duchowy.

Podajemy treść komunikatu elbląskiego Sztabu Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Wielki Post pomału dobiega końca, już za kilka dni będziemy przeżywać Wielki Tydzień. Czy zadbaliśmy przez ten czas o swój rozwój i formację duchową? Czy podjęliśmy pracę nad sobą?

Niektórzy z nas, chcąc rozpocząć zmiany w swoim życiu, podjęli wyzwanie i zapisali się na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Niestety w związku z pandemią koronawirusa zaplanowany na 3 kwietnia 2020 r. termin EDK w Elblągu zostaje odwołany. Nie oznacza to, że tegoroczna EDK przestaje istnieć, a jedynie staje się drogą w wymiarze duchowym.

Inicjator Ekstremalnej Drogi Krzyżowej ks. Stryczek w przesłaniu skierowanym do liderów i uczestników EDK pisze: „Mam nadzieję, że wszyscy rozumieją, że w obecnym czasie EDK to przede wszystkim droga duchowej pracy nad sobą. Na tym etapie nie mówimy o żadnych propozycjach terminów nocnej wędrówki. Zachęcamy natomiast do tego, aby LUDZIE EDK wzięli na siebie duchową odpowiedzialność za modlitwę o uwolnienie świata od pandemii”.

Jak mówi rzecznik #EDK ks. Zbigniew Gełdon od Środy Popielcowej trwają rekolekcje, które są umieszczane na profilach społecznościowych #EDK. Zostały przygotowane rozważania dotyczące Drogi Przebaczenia, które można pobrać na stronie www.edk.org.pl.

Życie samo się nie zrobi. Warto w tym Wielkim Poście poświęcić swój czas na formację. Formacja to praca nad własnym rozwojem, kształtowanie się, by być w lepszej formie. Proponujemy do tego rozważania przygotowane na tegoroczną EDK. Przebaczenie to jedno z poważniejszych i bardzo trudnych wyzwań, przed jakimi każdy człowiek staje niejeden raz w życiu. Przebaczenie, nie jest zapomnieniem, jest tak samo jak EDK drogą. To nie jednorazowe wydarzenie, uwalniające nas z trudnych wspomnień, ale długotrwały proces. Często bolesny, ponieważ wymaga zmierzenia się z tym, co dla nas trudne. To droga, którą rozpoczynamy od zranienia, aby dojść do uzdrowienia. Na stronie www.edk.org.pl znajdziemy również wskazówki jak się modlić, jak się przygotować do rozważania Drogi Przebaczenia.

W parafii św. Brata Alberta w Elblągu w dniu, w którym miało być oficjalne wyjście na EDK, tj. 3 kwietnia 2020 r. o godzinie 17.30 będzie transmitowana za pośrednictwem strony internetowej na youtube.com/parafiaalberta Droga Krzyżowa z tegorocznymi rozważaniami EDK.

Zachęcamy, aby dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas Wielkiego Postu zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii. Można zaangażować się w pomoc ludziom starszym i tym, którzy są na kwarantannie, zachowując oczywiście wszelkie środki ostrożności. Módlmy się o ustąpienie pandemii wirusa, o siłę i zdrowie dla tych, co zmagają się z zakażeniem, za ich rodziny, za personel medyczny, służby sanitarne i mundurowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..