Nowy numer 22/2020 Archiwum

Klaryski usiadły przy maszynach do szycia

Maseczki, które uszyły siostry i osoby świeckie, trafiły do elbląskiego szpitala przekształconego w szpital zakaźny.

Siostry klaryski od Wieczystej Adoracji i dziesięć osób świeckich do szycia maseczek ochronnych zmobilizował ks. Damian Sikorski, wikariusz parafii św. Jerzego w Elblągu.

„Wszystko zaczęło się od wpisu na jednym z elbląskich portali internetowych, że dla personelu medycznego w szpitalach w naszym mieście brakuje maseczek ochronnych, które niwelują w pewnym stopniu ryzyko zarażenia się koronawirusem. Postanowiłem działać, bo pandemia koronawirusa to wielka próba dla całego społeczeństwa” - czytamy na parafialnym Facebooku.

We wtorek do Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu, który został przekształcony w szpital zakaźny do walki z COVID-19, zostało przekazanych 220 bawełnianych maseczek uszytych przez grupę ks. Damiana.

Kolejne maseczki grupa szyje, a kapłani z parafii św. Jerzego zachęcają do modlitwy w intencji lekarzy i pracowników służby zdrowia, którzy walczą o zdrowie i życie wielu osób, a także o jak najszybsze powstrzymanie rozprzestrzeniającego się wirusa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama