Nowy numer 22/2020 Archiwum

Jaką Mszę św. pamiętasz najbardziej?

- Fenomenem czasu, w którym żyjemy, jest brak bezpośredniego dostępu do Eucharystii - mówi ks. Andrzej Kilanowski, proboszcz parafii św. Jerzego w Elblągu.

Kapłani z parafii św. Jerzego w Elblągu zaprosili wiernych, by opowiedzieli o Mszach św., które wciąż są obecne w ich życiu, pamięci i wyobraźni.

"Jak grzyby po deszczu mnożą się transmisje Mszy Świętych w telewizji i w internecie. Dla niektórych codzienna Msza Święta z Łagiewnik jest duchowym zastrzykiem na cały dzień. Zobaczenie księży z własnej parafii, którzy w pustym kościele modlą się za nas i z nami - wzrusza i przejmuje smutkiem. Niestety czasem utwierdza stereotyp pustego, bezradnego Kościoła. To nie jest prawda. Spójrzmy w nasze serca, poszperajmy trochę w pamięci. Tych wyjątkowych Eucharystii jest tak dużo” - napisał ks. Andrzej Kilanowski na internetowej stornie parafii.

Wierni swoje świadectwa nagrali telefonami komórkowymi. Powstał z nich unikatowy film.

Film powstał dzięki współpracy parafii św. Jerzego z Telewizją Elbląską Truso.

Dzięki uprzejmości parafii św. Jerzego film publikujemy także na naszym portalu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama