GN 23/2021 Archiwum

Koronawirus w regionie

Aktualna sytuacja dotycząca zarażeń i wyzdrowień z koronawirusa w regionie.

W województwie warmińsko-mazurskim liczba odnotowanych przypadków zakażenia koronawirusem jest stosunkowo niska, jeśli porównać ją do statystyk krajowych. Z kolei w województwie pomorskim główne ośrodki epidemii dotyczą gęsto zaludnionych terenów Trójmiasta. Niemniej także w naszym regionie wirus pozostaje aktywny.

W minioną niedzielę służby sanitarne poinformowały o kolejnym przypadku zarażenia nowym wirusem w powiecie iławskim. Osobą, u której stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2, jest kobieta w średnim wieku z powiatu iławskiego. Drugą osobą wśród nowych pacjentów jest młoda kobieta z powiatu ostródzkiego. Tym samym liczba zakażonych w Warmińsko-Mazurskiem wzrosła do 80. Zaś w samym powiecie iławskim jest już ośmiu pacjentów zmagających się z koronawirusem.

W tym samym czasie Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie poinformował, że trzy koleje osoby z Elbląga wyzdrowiały. Dwie kobiety i mężczyzna zostali wypisani ze szpitala i są już w swoich domach.

Spośród 80 zakażonych, 48 osób przebywa w szpitalach. Kwarantanną objęto 4 175 osób, zaś nadzorem epidemiologicznym - 1 687. Testy przeprowadzono wśród 3 920 mieszkańców województwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama