Nowy numer 23/2021 Archiwum

Malbork wspomaga wspomagających

Widzisz wolontariusza w zielonym ubraniu? Przepuść go w kolejce.

Władze Malborka proszą, aby w jak największym stopniu wspierać osoby, które są dziś na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa. Nie wszyscy mieszkańcy mogą wesprzeć wprost pracowników służby zdrowia, żołnierzy czy wolontariuszy, ale każdy może przekazać swoje wsparcie moralne i duchowe.

Dziś o godz. 13 mieszkańcy grodu nad Nogatem przyłączają się do ogólnopolskiej akcji #BrawaDlaWas. Jest to inicjatywa, podczas której wychodzimy na balkony naszych mieszkań i głośnymi brawami wyrażamy naszą wdzięczność lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, laborantom i farmaceutom.

Ponadto w mieście rozpoczęła się także inicjatywa wspierania wolontariuszy z Malborskiego Centrum Wolontariatu, którzy już od trzech tygodni wspomagają w codziennym życiu tych mieszkańcom, którzy nie powinni lub nie mogą opuszczać swoich domów.

Od dziś władze centrum oraz przedstawiciele miasta apelują, aby wspomóc tych wspomagających. Wystarczy, że... przepuścimy ich w kolejce do sklepu. Jak wyjaśniają wolontariusze, gdy rozpoczynała się akcja pomocowa dla seniorów, rozszerzona później o inne grupy, nie obowiązywały jeszcze tak duże obostrzenia jak dziś. Dotyczą one przede wszystkim sklepów, urzędów pocztowych czy aptek. Według obecnych wytycznych w środku może przebywać ściśle określona liczba osób, więc siłą rzeczy tworzą się kolejki na zewnątrz.

"Bardzo prosimy, żeby naszych wolontariuszy przepuszczać w kolejce. Taki niewielki i prosty gest będzie przejawem solidarności z nimi i ludźmi, którzy czekają na ich pomoc. Ale dzięki temu też będzie można dołożyć swoją cegiełkę w akcji prowadzonej przez MCW" - apeluje centrum.

Wolontariusza z MCW łatwo rozpoznać, gdyż nosi zazwyczaj zielony polar lub koszulkę z nazwą organizacji i wyposażony jest również w identyfikator.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama