Nowy numer 22/2020 Archiwum

Liturgia słowa online

Robią wszystko, by formacja w ich wspólnocie trwała.

Po rozpoczęciu studiów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim ks. Łukasz Golec dołączył do wspólnoty neokatechumenalnej spotykającej się przy parafii Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka na Poczekajce. Obecnie, w związku ze stanem epidemii, zajęcia na uczelni nie odbywają, a on - jak inni studiujący księża - wrócił do swojej parafii.

Nie oznacza to, że wspólnota zawiesiła spotkania. Ksiądz Łukasz z młodzieżą organizuje je online raz w tygodniu, czyli tak, jak to było kilka tygodni wcześniej.

Osoby formujące się na Drodze Neokatechumenalnej wspólnie uczestniczą w liturgii słowa. Młodzi przygotowują śpiewy, a ks. Łukasz - katechezę. Później wspólnie dzielą się słowem.

- Nie możemy stanąć w miejscu, bo tak naprawdę nie wiadomo, ile czasu trwać będzie obecny stan. Staramy się spotykać na modlitwie i robić wszystko, żeby formacja trwała - mówi ks. Golec.

W spotkaniach uczestniczy ok. 15 młodych. Odbywają się one najczęściej w środy wieczorem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama