Nowy numer 24/2021 Archiwum

Spowiedź z samochodu

Oblaci z Iławy wprowadzili możliwość skorzystania ze spowiedzi bez wychodzenia z samochodu.

W czasie epidemii kapłani robią wszystko, aby wierni mogli jak najszerzej przystępować do sakramentów. Tak jest choćby z sakramentem pokuty, do którego w czasie Wielkiego Postu przystępowało znacznie więcej osób. W wielu parafiach organizowane są dodatkowe dyżury w konfesjonałach i wydłużane są godziny dotychczasowych spowiedzi. Warunki, w jakich przychodzi udzielać sakramentu pojednania, są jednak trudne, więc każdy sposób zwiększenia jej dostępności jest dziś na wagę złota.

Misjonarze oblaci postanowili zaimplementować sposób, która do tej pory można było zaobserwować za oceanem, a mianowicie spowiedź "drive through", czyli z wnętrza samochodu. Ten pomysł wprowadzili u siebie także oblaci z Iławy. Jak poinformowali, dodatkowa spowiedź będzie możliwa w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę o 16.00-18.00 po podjechaniu samochodem bez wysiadania z niego.

Dlatego też pod iławską świątynią Przemienienia Pańskiego, zwaną też "czerwonym kościołem", stanął specjalnie oznakowany samochód i przygotowane stanowisko, gdzie można bezpiecznie, nie łamiąc wprowadzonych zakazów, skorzystać z sakramentu pojednania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama