GN 24/2021 Archiwum

Brak nowych zachorowań

Pomimo braku nowych zachorowań na koronawirusa w województwie, wciąż przygotowujemy rozwiązania, które zapobiegną jego rozprzestrzenianiu.

Według najnowszych danych Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego cztery kolejne osoby w województwie zostały wyleczone z koronawirusa. Oznacza to, że w sumie w regionie wyzdrowiały już 22 osoby. Nie odnotowano także żadnych nowych zachorowań.

Niemniej władze regionu cały czas podejmują działania profilaktyczne, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Jednym z nich jest powołanie do życia izolatorium w Elblągu. Ma być to miejsce, w którym będą mogli przebywać pacjenci zarażeni nowym wirusem, którzy mają łagodny przebieg choroby.

Szpital miejski podpisał umowę z jednym z elbląskich hoteli na zapewnienie miejsc dla pacjentów z lekkimi objawami koronawirusa. Do dyspozycji pacjentów oddanych zostanie 16 pokoi. Izolatorium ma służyć osobom oczekującym na wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub chorych na COVID-19 z łagodnym przebiegiem choroby.

Obecnie na potrzeby walki z epidemią zaadaptowano elbląskie bursy. Korzystają z nich osoby przebywające na kwarantannie oraz personel medyczny. 

Od początku epidemii w województwie warmińsko-mazurskim koronawirusem zaraziło się w sumie 111 osób, z czego jedna zmarła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama