Nowy numer 24/2021 Archiwum

Działania diecezjalnej Caritas w czasie epidemii

Caritas Diecezji Elbląskiej przekazała maseczki dla wolontariuszy pomagających przy parafiach.

Caritas Diecezji Elbląskiej włączyła się w programy realizowane przez Caritas Polska.

Pierwszy z nich to „Dofinansowanie pomocy charytatywno-opiekuńczej dla seniorów i osób bezdomnych podczas epidemii koronawirusa w Polsce #Pomoc Dla Seniora”. Wszelkie działania CDE podejmuje w oparciu o współpracę z parafiami. „Należy się wielka wdzięczność Caritas Polska za uruchomienie tego programu i z naszej strony prosimy o wsparcie finansowe na rzecz Caritas Polska. Bowiem zakres pomocy zależy od wielkości zebranych ofiar. Caritas Polska dzieli je później na poszczególne diecezje” - czytamy na stronie internetowej CDE.

Kolejny to projekt #Wdzięczni Medykom. W Elblągu placówką wyznaczoną do leczenia osób zakażonych koronawirusem jest Szpital im. św. Jana Pawła II (ul. Żeromskiego 22). Jeśli uda się zebrać wystarczającą ilość pieniędzy, zostaną one przekazane właśnie temu szpitalowi.

„Wyrażamy wdzięczność CP za nieodpłatne przekazanie maseczek ochronnych, otrzymują je wolontariusze parafialni zajmujący się pomocą w obecnej sytuacji” - czytamy w dalszej części informacji opublikowanej na stronie CDE.

Z myślą przede wszystkim o wolontariuszach CDE, przy pomocy CP, zamówiła środki dezynfekujące produkowane przez ORLEN.

Pełen opis działań na stronie Caritas Diecezji Elbląskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama