Nowy numer 24/2021 Archiwum

Kwidzyńskie targowisko online

Na tym targowisku kupisz warzywa, ale także zasięgniesz języka w wielu ważnych sprawach.

Wśród tych, których ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa dotykają najbardziej, są drobni handlarze, którzy dotychczas swoje produkty sprzedawali na miejskich targowiskach. Choć początkowo miejsca takie działały normalnie, to jednak w większości miast w celu zabezpieczenia przed rozprzestrzenianiem się choroby zamknięto je. Na pomoc takim osobom ruszyła społeczność Kwidzyna.

Powstała w tym celu oddolna, społeczna inicjatywa pod nazwą Kwidzyński Wirus Informacyjny. Jest to grupa na Facebooku, która pomaga w pośredniczeniu pomiędzy producentami, handlarzami i klientami, którzy dotychczas lubili zaopatrywać się w świeże produkty na targowiskach. Jak wyjaśniają twórcy inicjatywy, jest ona odpowiedzią na zainteresowanych takimi działaniami, zarówno ze strony mniejszych przedsiębiorców, jak i klientów.

Można teraz więc tam kupić z dostawą do domu m.in. warzywa, płody rolne, ale nie tylko. Platforma służy także dzieleniu się potrzebnymi informacjami, które są trudno dostępne, kiedy musimy zostać w domu. Pozwala pomóc w znalezieniu restauracji, które dostarczają jedzenie na wynos, dotrzeć do osób, które szyją maseczki, czy też dowiedzieć się, który stomatolog pełni w mieście dyżur, i wielu innych cennych informacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama