Nowy numer 38/2021 Archiwum

Podarowali nowoczesny elektrokardiograf

Księża z parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie zakupili specjalistyczny sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej do kwidzyńskiego szpitala.

Nowoczesny elektrokardiograf oraz środki ochrony osobistej zakupione przez księży z parafii pw. św. Jana Ewangelisty we wtorek 14 kwietnia trafiły do szpitala w Kwidzynie.

Ks. Ignacy Najmowicz, proboszcz, mówi, że w tym trudnym czasie chcieli podzielić się z potrzebującymi. Nie stać ich na zakup droższego sprzętu, jaki jest potrzebny w szpitalach, w których lekarze walczą z epidemią koronawirusa, ale postanowili wesprzeć wspólnotę kwidzyńską.

- Zapytaliśmy o potrzeby w tutejszym szpitalu. Kupione miały być środki ochronne dla personelu. Dyrekcja zasugerowała, że potrzebują aparatury do EKG. Zdecydowaliśmy się z księżmi wikariuszami zrobić wewnętrzną zbiórkę, część pieniędzy dołożyliśmy z parafialnego konta - mówi ks. Ignacy Najmowicz.

Arkadiusz Michalak, dyrektor kwidzyńskiego szpitala, poinformował, że zakupiony sprzęt do EKG będzie służyć pacjentom oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej, a środki ochrony osobistej zostaną przeznaczone dla pracowników, którzy są obecnie szczególnie zagrożeni zarażeniem się koronawiruserm. Wartość darów wynosi ok. 6,5 tys. zł.

- Chcemy być z ludźmi w tych trudnych chwilach. Choć nie zarabiamy teraz pieniędzy, bo taką mamy sytuację, chcemy pomagać innym - dodaje ksiądz proboszcz.

Księża z kwidzyńskiej katedry codziennie odprawiają Mszę św., a o 20.30 modlą się na różańcu w intencji ustania epidemii i o zdrowie dla chorych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama