Nowy numer 24/2021 Archiwum

Czy odbędzie się oblężenie?

Organizacja oblężenia zamku w Malborku stoi pod olbrzymim znakiem zapytania.

Wiele wskazuje na to, że nie odbędzie się jedna z najbardziej popularnych imprez masowych w naszym regionie, czyli oblężenie zamku w Malborku. Od kilku lat co roku tą olbrzymią inscenizację przygotowywały wspólnie Muzeum Zamkowe i Urząd Miasta. Wobec zapowiedzi ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego dotyczących całkowicie odmiennego charakteru tegorocznych wakacji możemy się spodziewać negatywnego scenariusza w tej materii.

Przygotowanie tak dużego wydarzenia wymaga kilkumiesięcznych przygotowań, dlatego organizatorzy chcieliby jak najszybciej poznać decyzje władz. Biorąc jednak pod uwagę, że co roku pod mury twierdzy nad Nogatem na czas inscenizacji oblężenia przybywa kilkadziesiąt tysięcy ludzi, należy liczyć się z jej odwołaniem. Już teraz rezygnuje się z imprez, które przyciągają taką liczbę zainteresowanych.

Ewentualna organizacja związana jest także z tym, czy odbędą się obchody Bitwy pod Grunwaldem. Gdyby nie odbyła się ta inscenizacja największej bitwy średniowiecza, wówczas nie dojdzie także do wydarzeń w Malborku. W obu imprezach biorą bowiem udział ci sami rekonstruktorzy przemieszczający się z miejsca na miejsce. Ostateczne decyzje powinny zapaść do końca maja.

#5latgoscia

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama