Nowy numer 24/2021 Archiwum

Ile osób będzie mogło uczestniczyć we Mszy św.?

Nowe wytyczne będą obowiązywać od najbliższego poniedziałku.

Od 20 kwietnia w miejscach kultu religijnego będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 m2 powierzchni. Jak doskonale wiemy, w naszej diecezji część kościołów jest bardzo dużych, a inne niewielkie. To oznacza, że w każdym z nich równocześnie modlić się będzie mogła inna ilość wiernych.

W katedrze św. Mikołaja w Elblągu we Mszy św. uczestniczyć będzie mogło 100 osób. Natomiast w kościele św. Wojciecha 50, a Miłosierdzia Bożego - 40.

W Malborku w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy równocześnie modlić się będzie mogło 85 wiernych, a w kościele Trójcy Przenajświętszej w Morągu - 42.

Zgodnie z nowymi wytycznymi 34 parafian będzie mogło uczestniczyć we Mszy św. w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jegłowniku, w kościele św. Elżbiety Węgierskiej w Lichnowach - 17, zaś w kościele św. Anny w Sztumie - 52.

Z kolei parafia św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu informuje, że o wejściu nowego rozporządzenia, od 20 kwietnia w ich kościele będzie mogło brać udział w Eucharystii i nabożeństwach jednocześnie 35 osób. Natomiast parafia św. Brata Alberta w Elblągu, będzie mogła cieszyć się obecnością 100 wiernych podczas uroczystości.

Pamiętajmy, że w kościołach zarówno w czasie Mszy św., adoracji Najświętszego Sakramentu, jak i innych uroczystościach wierni są zobowiązani zakrywać usta i nos.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama