Nowy numer 25/2021 Archiwum

Tarcza antykryzysowa już działa

W naszym regionie złożono już ponad 30 tys. wniosków o pomoc w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.

Mieszkańcy naszego regionu już dziś korzystają z "tarczy antykryzysowej". W warmińsko-mazurskiem do oddziałów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wpłynęło już ok. 32 tys. wniosków o pomoc w ramach tej ustawy. Dwie trzecie z nich dotyczy zwolnienia z obowiązku opłacania składek.

Jak przypomina wojewódzki oddział ZUS w ramach tzw. tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy mogą skorzystać z ulg, które pomogą im przetrwać trudny dla firmy okres związany z epidemią koronawirusa. Są wśród nich takie ułatwienia jak zwolnienie z opłacania składek za trzy miesiące, odroczenie terminu płatności składek lub rozłożenia należności na raty bez pobierania opłaty prolongacyjnej oraz wypłata świadczeń postojowych.

Spośród niemal 32 tys. złożonych wniosków, aż 24 tys. dotyczy zwolnienia z opłacania składek. Z kolei o świadczenie postojowe stara się blisko 7 tys. osób w większości samozatrudnieni.

Aby otrzymać wsparcie realizowane przez ZUS w ramach „tarczy antykryzysowej”, trzeba złożyć odpowiedni wniosek. Są one dostępne na Platformie Usług Elektronicznych ZUS oraz na stronie www.zus.pl. Wnioski można złożyć drogą elektroniczną, za pośrednictwem poczty lub osobiście w placówce ZUS - do skrzynki na dokumenty oznakowanej napisem „Tarcza antykryzysowa”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama