Nowy numer 24/2021 Archiwum

Platforma wsparcia od WOT

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej uruchomiło aplikację, która usprawnia i przyspiesza udzielanie pomocy świadczonej przez tę formację.

Kilka dni po rozpoczęciu w ramach walki z epidemią koronawirusa operacji „Odporna Wiosna” Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej uruchomiło aplikację webową „Platforma wsparcia samorządów, organów sanitarnych i podmiotów leczniczych”. Narzędzie to łączy instytucje, które wnioskują o wsparcie, z brygadami obrony terytorialnej, które wsparcia udzielają. Aplikacja usprawnia i przyspiesza udzielanie pomocy świadczonej przez WOT.

Każdego dnia przybywa wniosków o wsparcie złożonych za pomocą aplikacji. Obecnie na Warmii i Mazurach jest ich już ponad 90 i dotyczą głównie potrzeb transportu i dystrybucji żywności dla osób najbardziej potrzebujących, zaopatrzenia w materiały ochronne i płyny do dezynfekcji, zakupów i dostarczania leków, wsparcia personelu ośrodków pomocy społecznej i medycznego, czy też budowy polowych izb przyjęć. 4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej jest w pełnej gotowości.

W aplikacji zarejestrowały się już 773 podmioty, w tym 112 z województwa warmińsko-mazurskiego. Są to ośrodki i domy pomocy społecznej, oddziały terenowe Caritas oraz inne podmioty, w tym m.in. urzędy wojewódzkie i jednostki samorządowe.

Aplikacja pozwala organizacjom pomocowym, urzędom, organom medycznym i sanitarnym na zgłaszanie aktualnych potrzeb i na bezpośredni monitoring statusu tych zgłoszeń. Dzięki niej wszystkie działania organizacyjne mogą się odbywać zgodnie z zasadą maksymalnego ograniczania bezpośredniego kontaktu.

Zgłoszenie wymaga jedynie uzupełnienia kilku pól: adresu, zakresu potrzebnego wsparcia i danych osoby do kontaktu. Jest to możliwe po wcześniejszym zarejestrowaniu danego podmiotu w bazie danych. Każda organizacja niosąca pomoc innym może się w niej zarejestrować. Wystarczy zadzwonić do koordynatora do spraw pomocy WOT pod nr tel.: 26/ 188 36 89 lub elektronicznie, wysyłając wiadomość na adres: pomocwot@mon.gov.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama