GN 24/2021 Archiwum

Jak świętować w czasie pandemii?

Mieszkańcy Kwidzyna przeczytają Konstytucję 3 Maja.

W tym roku minie 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W związku ze stanem epidemii tegoroczne obchody będą się różnić od tych z minionych lat.

Msza św. w intencji ojczyzny w katedrze św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie zostanie odprawiona o godz. 11. Eucharystia będzie transmitowana przez internet, ponieważ ze względu na obowiązujące ograniczenia w świątyni modlić się będzie mogła ograniczona liczba osób.

Mieszkańcy miasta przeczytają także Konstytucję 3 Maja. "By przypomnieć Państwu idee związane z naszą Konstytucją, pierwszą w Europie i drugą na świecie, chcielibyśmy zaproponować udział w naszej wirtualnej akcji. Polegać ona będzie na przeczytaniu Konstytucji 3 Maja przez mieszkańców Kwidzyna. Każdy mieszkaniec może się zgłosić. Przygotujemy 20-30 fragmentów oryginalnego tekstu Konstytucji i spośród zgłoszonych osób wylosujemy tych, którym przekażemy kolejne fragmenty tekstu. Każda z tych osób nagra na telefonie swoje czytanie i prześle nam" - czytamy w informacji zamieszczonej na portalu kwidzyn.pl.

Transmisja Mszy św. w intencji ojczyzny

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama