Nowy numer 25/2021 Archiwum

Caritas dla poszkodowanych koronawirusem

Caritas Diecezji Elbląskiej rozprowadzi pomoc wśród seniorów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa.

Pomimo trwającej epidemii Kościół nie zapomina o ubogich. W najbliższych dniach Caritas Diecezji Elbląskiej rozdysponuje wśród najbardziej potrzebujących ogromny transport artykułów żywnościowych, które przekazała jedna z państwowych spółek.

17 palet różnorodnych artykułów spożywczych m.in. cukru, kaszy, mąki, przetworów i słodyczy zostały przekazane organizacji charytatywnej przez Grupę Kapitałową KSC "Polski Cukier". Jak wyjaśnia ks. Wojciech Borowski, dyrektor elbląskiej Caritas, produkty te trafią w pierwszej kolejności do seniorów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa.

- Jesteśmy wdzięczni grupie „Polski Cukier”, która sama wyszła z propozycją pomocy - podkreśla ks. Borowski. - Odebraliśmy dziś artykuły takie jak: mąka, cukier, przeciery pomidorowe, kasza jęczmienna i wiele innych - wymienia. - Z naszego magazynu cały ten towar zostanie rozprowadzony po diecezji.
Ks. Borowski zaznacza, że dystrybucja żywności odbędzie się przez sieć parafii diecezji elbląskiej.

- Jest to naturalne środowisko naszego działania. Bazujemy na tym, że parafialne zespoły charytatywne, wolontariusze i proboszczowie znają swoje parafie najlepiej i wiedzą, kto najbardziej potrzebuje pomocy. Dodatkowo współpracujemy m.in. z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej, dzięki czemu żywność otrzymają ci, którzy rzeczywiście jej potrzebują - podkreśla kapłan.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama