Nowy numer 24/2021 Archiwum

Poznaj Elbląską Szkołę Biblijną

Trwający właśnie XII Tydzień Biblijny to dobra okazja, by dowiedzieć się, czym jest Elbląska Szkoła Biblijna.

Jest to miejsce, gdzie wszyscy sympatycy rozważania i interpretowania treści Pisma Świętego mogą pod czujnym okiem specjalistów oddawać się swojej pasji.

Na zajęcia, które odbywają się w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu, regularnie przychodzą osoby, które pragną wyjaśniać zawiłości i ciekawostki zawarte zarówno w Starym, jak i Nowym Testamencie. - W tej szkole, słuchając o rzeczach, które już znamy, usłyszymy rzeczy zupełnie nowe - mówił ks. dr Zbigniew Grochowski w czasie inauguracji czwartego roku Elbląskiej Szkoły Biblijnej w 2015 roku.

Uczestnicy wykładów są zgodni, że prowadzący zajęcia to nie tylko wybitni znawcy w swoich dziedzinach, ale również wspaniali ludzie. - Ksiądz Grochowski to osoba, której można by słuchać godzinami - mówi Waleria Pietrzak z parafii św. Floriana. - Opowiada o Piśmie Świętym z wielką pasją, a przy tym ze swadą i ogromnym poczuciem humoru. Czas mija tutaj błyskawicznie - dodaje.

Ksiądz Marek Karczewski, dyrektor Elbląskiej Szkoły Biblijnej, wielokrotnie podkreślał, że lektura Pisma Świętego wciąga. - Świadczy o tym fakt, że wielu uczestników szkoły jest w niej od samego początku, aż do dziś - mówił podczas wręczenia dyplomów na zakończenie roku 2018.

W tym roku "uczniowie" ESB poruszają m.in. starotestamentowe księgi Jozuego, Sędziów oraz Samuela. Zagłębiali się również w Dzieje Apostolskie.

Ze względu na epidemię koronawirusa zajęcia zostały wstrzymane. Aby być na bieżąco, wystarczy wejść na Facebooka szkoły.

Czytaj też:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama