Nowy numer 23/2021 Archiwum

Brak nowych zakażeń w regionie

W województwie warmińsko-mazurskim nie odnotowano nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Za to wyzdrowiały dwie kolejne osoby.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (28 kwietnia) o 187 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród nich nie ma osób z województwa warmińsko-mazurskiego. W naszym regionie liczba zachorowań na COVID-19 od początku epidemii nadal wynosi 144.

Jednocześnie w minionych godzinach otrzymaliśmy informacje o kolejnych osobach z naszego regionu, które pokonały nowego koronawirusa. W województwie warmińsko-mazurskim są to dwie osoby. Wśród nich znalazł się również elblążanin. To młody mężczyzna leczony w Szpitalu Miejskim w Elblągu.

Według najnowszych danych resortu zdrowia spośród 187 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem najwięcej pochodzi z województwa śląskiego (72). Ponadto odnotowano zachorowania w województwach: pomorskim (35), dolnośląskim (24), kujawsko-pomorskim (16), wielkopolskim (16), małopolskim (8), zachodniopomorskim (6), lubelskim (3), opolskim (3), świętokrzyskim (3) i podkarpackim (1).

Ministerstwo podało również informację o śmierci kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Zmarło 8 osób, 2 mężczyzn i 6 kobiety, w wieku od 57 do 98 lat. Łącznie zakażonych SARS-CoV-2 w Polsce jest obecnie 12 089 osób. Zmarło już 570.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama