Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Wystarczy uklęknąć

– Królowanie Maryi nie ma miejsca ani w polityce, ani na dworach ludzi bogatych, ale w naszych sercach – mówił ks. Mariusz Ostaszewski.

3 maja to dzień odpustu parafialnego w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu.

– Nie trzeba czekać na letnie piesze pielgrzymki. Wystarczy każdego dnia w godzinach przedpołudniowych uklęknąć choćby w środku nawy kaplicy Pani Jasnogórskiej Królowej Polski, a wiele usłyszymy i zobaczymy. (...) Cieszymy się, że to serce Matki potrafi tak kochać i słuchać, co nasze serce chce powiedzieć – mówił ks. Mariusz Ostaszewski w homilii.

Kapłan wskazał, że Matka Boża Królowa Polski jest spoiwem życia narodu oraz siłą, która chwyta go głęboko za serce i trzyma w pokornej wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie. – To zwycięstwo przez Maryję nieustannie uczy nas, Polaków, mądrego, logicznego myślenia – zaznaczył. Zgromadzeni w świątyni usłyszeli, że Maryja chce być obecna w naszym codziennym życiu, działaniu i zaangażowaniu.

– To nie liczba obrazów na ścianie z Jej z wizerunkiem się liczy. Ona chce czegoś więcej! Ona wciąż do nas mówi, jak matka do dziecka, do swojego umiłowanego syna i córki: „Bądźcie przy Mnie, pamiętajcie o Ewangelii, o ślubach waszych i czuwajcie, aby Polska nadal była Bogiem silna”. Tak więc Maryjo, Matko moja i nasza, chcę Ci jeszcze raz powiedzieć: „Maryjo, jestem, pamiętam, czuwam” – podsumował kapłan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy