Nowy numer 22/2020 Archiwum

Być pasterzem jak św. Stanisław

Patron dzisiejszego dnia opiekuje się także parafią w podelbląskim Milejewie.

Święty Stanisław poznał Dobrego Pasterza, dlatego sam stał się dobrym pasterzem dla tych, którym służył. Stał się tak dobrym, że potrafił dzielić się tym, co posiadał, mówić o Bogu, ale również oddać  życie za prawdę, którą wyznawał - mówił o. Piotr Wiśniewski CSsR podczas uroczystości odpustowych w parafii ąw. Stanisława Biskupa i Męczennika w Milejewie w 2018 roku.

- Mówię o tym dlatego, abyśmy zobaczyli, że w jakimś wymiarze każdy z nas jest pasterzem - wyjaśnił kapłan. Tłumaczył, że matka jest pasterzem dla dzieci, ojciec dla swojej rodziny, a młody człowiek to dobry pasterz dla kolegów i koleżanek ze szkoły. - Tak dzieje się, gdy człowiek swoim życiem wskazuje drogę do Jezusa.

Często ludzie mówią, że pasterzami są wyłącznie księża. - My jesteśmy pasterzami parafii, ludu, który Bóg nam powierzył. A chciałbym, aby każdy z was zrozumiał i przyjął tę prawdę, że również ty jesteś dobrym pasterzem - mówił o. Piotr i przekonywał, że tak może się stać, jeśli człowiek żyje blisko Jezusa Chrystusa.

- Jako dobry pasterz będziesz wiódł swoje dzieci, swoją rodzinę i przyjaciół ku Bogu. Czy jesteś takim dobrym pasterzem? - przypominamy i dziś to pytanie.

W związku z inicjatywą #5latgoscia przypominamy te uroczystości:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama