Nowy numer 23/2021 Archiwum

Nowenna Pompejańska w Malborku

W parafii Błogosławionych 108 Męczenników Polskich w Malborku rozpoczęła się dziś Nowenna Pompejańska.

W kościele pw. Błogosławionych 108 Męczenników Polskich w Malborku rozpoczęło się nabożeństwo Różańca św. Nowenny Pompejańskiej, które odbywać się będzie w tej świątyni każdego 13. dnia miesiąca przez 54 miesiące.

– Autorem tej nowenny jest bł. Bartolo Longo, apostoł Różańca, który poświęcił życie na budowę sanktuarium w Pompejach i zakładanie dzieł miłosierdzia. Przez odmawianie całego Różańca zaczęły się dziać cuda – przypomina genezę modlitwy Krzysztof, jeden z parafian zaangażowanych w inicjatywę.

– Jestem ze wspólnoty „Grupa Modlitewna” i bardzo się ucieszyłam, że w naszej parafii rozpoczęliśmy Nowennę Pompejańską – mówi Anna. – Wierzę, że w tych trudnych dla nas czasach trwania pandemii Matka Boża nieustannie czuwa nad nami. Ona zawsze prowadzi nas do Jezusa, a z Nim czujemy się bezpiecznie – dodaje.

Andrzej przyznaje, że nigdy nie słyszał o bł. Bartolo Longo, który na jednym z etapów swojego życia był wrogiem Kościoła i satanistą. – Dziś dowiedziałem się, że pod wpływem kolegi i mocą łaski Bożej nawrócił się. Kupił do Pompejów obraz Matki Bożej Różańcowej. A najciekawsze było dla mnie to, że beatyfikował go papież Jan Paweł II – opowiada.

W parafii 13 maja zawisła także kopia obrazu Matki Bożej Różańcowej z Pompejów. Malowidło przedstawia Dzieciątko Jezus, które wręcza różaniec św. Dominikowi, i Maryję, która podaje różaniec św. Katarzynie. – To jest dla mnie znak, że Maryja i dziś prosi nas: „Odmawiajcie codziennie Różaniec” – uważa Alicja.

Obraz i ołtarz, na którym zawisł, powstały jako wotum dziękczynienia Panu Bogu za dar 20-lecia parafii oraz jako wyraz wdzięczności Matce Bożej za opiekę w czasie trwania pandemii koronawirusa.

Fundatorem obrazu i ołtarza jest dr Lech Marczuk, a poświęcenia dokonał ks. Wojciech Bohatyrewicz, proboszcz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama