Nowy numer 08/2024 Archiwum

Szedł niestrudzenie Jego śladem

"Papież pozostawił nam kierunkowskazy jak podążać za głosem Boga" - napisali organizatorzy konferencji, która miała się odbyć w Malborku, by uczcić 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły.

Z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły w Zespole Szkół Katolickich im. Św. Jana Pawła II w Malborku miała odbyć się konferencja poświęcona temu największemu z Polaków. Spotkaniu pn. "Nie lękajcie się - otwórzcie drzwi Chrystusowi" miał również towarzyszyć konkurs dla dzieci i młodzieży. Na wydarzenie byli zaproszeni nauczyciele i katecheci z dekanatu Malbork I. W związku z epidemią organizatorzy musieli je odwołać.

Powstał jednak list, adresowany przez organizatorów do uczestników. "18 maja 2020 roku będziemy obchodzić Setną Rocznicę urodzin Wielkiego Polaka Karola Wojtyły - świętego Papieża Jana Pawła II. Pragniemy przy tej okazji przypomnieć nie tylko postać Papieża, ale przypomnieć Jego nauczanie, umiłowanie Boga i drugiego Człowieka" - czytamy w liście. Jak podkreślają autorzy, polski papież pozostawił na ziemi niezatarty ślad dobroci, wykuwając swoją świętość w drodze ku Prawdzie i Życiu, i otwierając nasze serca w zawołaniu: "Nie lękajcie się - otwórzcie drzwi Chrystusowi".

"Jego bezgraniczna wiara, Jego szczególne umiłowanie Maryi - Matki Chrystusa stały się wzorem i ideą dla Kościoła Powszechnego i szkołą wartości uniwersalnych dla każdego człowieka - bez względu na kolor skóry, kulturę i wyznanie" - czytamy dalej. Organizatorzy konferencji przypominają, że miłość, którą kierował się Jan Paweł II, sprawiła, że stał się autorytetem moralnym dla społeczności ludzkiej. Dał się poznać jako pielgrzym i nauczyciel miłości.

Konferencja miała być zorganizowana dlatego, że - jak piszą autorzy listu - "spotkanie z nauką świętego Jana Pawła II to niezwykła przygoda intelektualna, która pozwala poznawać świat i człowieka poprzez pryzmat Ewangelii, przez życie, śmierć, i zmartwychwstanie Chrystusa".

"Papież, idąc niestrudzenie Jego śladem, pozostawił nam kierunkowskazy: jak podążać za głosem Boga, gdzie Go szukać i jak Mu służyć poprzez czyny dla drugich" - podkreślają organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy