Nowy numer 22/2020 Archiwum

My też musieliśmy się zmienić

– Jesteśmy przekonani, że pomaganie jest proste, tylko ludzie często nie wiedzą, jak się do tego zabrać. Będziemy się starali pokazywać, że nieść pomoc można w każdym miejscu – mówią członkowie Lepszego Elbląga.

Choć zaczęli działać mniej więcej dwa lata temu, zdążyli już się stać popularni jako ci, którzy „pomagają przez sport”. Stowarzyszenie Lepszy Elbląg co jakiś czas zapraszało mieszkańców do inicjatyw, gdzie poprzez wspólną aktywność wspierano potrzebujących. Jego członkowie organizowali m.in. biegi, mecze, rajdy rowerowe, ale także koncerty i zabawy, z których dochód przeznaczali na tych, którym z różnych powodów pieniędzy brakuje. Z każdą kolejną akcją przybywało też chętnych do pomagania właśnie w taki sposób.

Dostępne jest 8% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama