Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wyjątkowo droga dezynfekcja przesyłki

Elblążanin padł ofiarą oszustów internetowych, gdy okazało się, że za dezynfekcję przesyłki zapłacił aż... 3 tys. zł.

Pewien elblążanin zapłacił 3 tys. zł za dezynfekcję przesyłki, która została do niego wysłana. Komenda Miejska Policji w Elblągu przedstawia szczegóły, jak doszło do tego oszustwa, i podpowiada, jak nie paść ofiarą podobnych przestępstw.

Elbląscy funkcjonariusze zwracają uwagę, że w dobie zakupów internetowych nietrudno, nawet wysyłając SMS do kogokolwiek na chybił trafił, trafić na kogoś, kto właśnie odbiera lub czeka na zamówioną przesyłkę. Ten właśnie fakt wykorzystują oszuści.

Wczoraj pewien elblążanin otrzymał SMS informujący go, że musi dopłacić do nadanej do niego przesyłki, bo trzeba ją poddać dezynfekcji. Dopłata miała być niewielka - zaledwie 50 groszy. Poniżej w wiadomości znajdował się link, poprzez który mężczyzna miał dokonać płatności. Mężczyzna tak też zrobił. Jednak z konta zamiast 50 groszy zniknęły mu 3 tys. złotych.

- Przestrzegamy przed otwieraniem nieznanych linków i dokonywaniem tego rodzaju płatności. Kurierzy czy firmy kurierskie nie pobierają w ten sposób dodatkowych opłat. Jeżeli dostajemy takiego SMS-a, możemy być pewni, że to oszustwo - ostrzega kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama