Nowy numer 22/2020 Archiwum

Maryja patronką Malborka?

31 maja rozpocznie się zbieranie podpisów pod projektem uchwały Rady Miasta Malborka przyjmującej Maryję jako patronkę miasta.

Kazimierz Pietkiewicz, malborski radny, przypomina, że Maryja od siedmiu wieków otacza miasto szczególną opieką, na Jej cześć nazwano je Marienburg - gród Maryi. Przed wiekami przy przeprawie promowej, poza murami miasta, wzniesiono kaplicę, w której umieszczono obraz Matki Bożej, z czasem nazwanej Malborską.

Często ludzie mówią, że Maryja jest patronką Malborka, jednak oficjalnie nigdy nie została nią ogłoszona. „Dlatego w roku, w którym obchodzimy 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II oraz zostaje ogłoszona beatyfikacja prymasa Polski ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, powstała inicjatywa mieszkańców, by skorzystać z obowiązującego prawa i przystąpiono do zbierania podpisów pod projektem uchwały przyjmującej Maryję jako patronkę miasta Malborka. Jeśli chcesz mieć swój wkład w tę inicjatywę, zgłoś się do jednej z malborskich parafii od 31 maja, by złożyć swój akces” - informuje K. Pietkiewicz.

Inicjatywa została przedstawiona bp. Jackowi Jezierskiemu. Biskup elbląski wyraził dla niej poparcie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama