Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wskazania biskupa elbląskiego

Bp Jacek Jezierski zalecił, żeby w uroczystość Bożego Ciała tam, gdzie jest to technicznie możliwe, po każdej Mszy św. odprawić procesję eucharystyczną wokół kościoła.

Na stronie internetowej diecezji elbląskiej zostały opublikowane najnowsze wskazania bp. Jezierskiego.

Biskup elbląski poinformował m.in. o tym, jak w tym roku w parafiach należy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. "Wobec obowiązujących dziś przepisów sanitarnych jej organizacja w tradycyjnej formie jest niemożliwa. Dlatego w dniu uroczystości należy przyjąć porządek niedzielnych nabożeństw. Tam, gdzie jest to technicznie możliwe, po każdej Mszy należy odprawić procesję eucharystyczną wokół kościoła. W trakcie procesji można śpiewać Suplikacje. Błogosławieństwa końcowego proszę udzielić przed drzwiami świątyni. Nie budujemy czterech ołtarzy" - czytamy we wskazaniach.

Czytaj całość: Wskazania biskupa elbląskiego (22.05.2020 r.).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama