Nowy numer 48/2023 Archiwum

Zaadoptuj maturzystę

Pijarzy zachęcają do wsparcia modlitwą młodych ludzi przygotowujących się do egzaminu dojrzałości i wzięcia udziału w "Duchowej adopcji maturzysta"

Ojcowie pijarzy oraz uczniowie z Zespołu Szkół im. św. Mikołaja w Elblągu zachęcają do włączenia się do akcji "Duchowej adopcji maturzysty". W inicjatywie tej chodzi o to, aby wspierać swoją modlitwą młodych ludzi, którzy wkrótce przystąpią do egzaminu dojrzałości.

Kto się modli? Ojcowie pijarzy, bracia, klerycy i nowicjusze oraz wszyscy, ale także i rodzice, przyjaciele i znajomi, którzy pragną włączyć się w to dzieło poprzez odmawianie proponowanych modlitw. Modlą się także sami maturzyści za innych kolegów, którzy tak jak i oni przygotowują się teraz do egzaminów.

- Udział w "adopcji maturzysty" jest dla mnie wielkim wsparciem duchowym w tym czasie - mówi Natalia Schibowska. Jak zauważa dziewczyna, maturzyści przeżywają ogromny stres związany z egzaminami. - A dzięki możliwości "bycia zaadoptowanym" czuję w pewien sposób większy spokój. Dodatkowo wiem, że nie tylko bliscy trzymają za mnie kciuki, a także właśnie ojcowie pijarzy, z którymi jestem związana od sześciu lat - dodaje.

Mikołaj Trykowski, również jest maturzystą elbląskiego liceum. - Ja też oddałem się do tej wyjątkowej "adpocji", ale i sam modlę się o powodzenie dla innych maturzystów - mówi. Jak wyjaśnia codziennie odmawia Koronkę do Miłosierdzia Bożego i modli się do Ducha Świętego o dobre wybory w życiu dla nich. - Oczywiście nie oznacza to, że stres czy zdenerwowanie całkowicie znikną, ale z całą pewnością spokój wewnętrzny jest większy. Moc Ducha Świętego jest odczuwalna - uśmiecha się.

Jeśli ty też chcesz wesprzeć swoją modlitwą młodych ludzi, którzy wkrótce przystąpią do zdawania matur WEJDŹ TUTAJ.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy