Nowy numer 31/2022 Archiwum

Na egzamin z mocą Ducha

To jedne z najbardziej stresujących dni w ich życiu. Możemy jednak sprawić, żeby było im łatwiej.

Ojcowie pijarzy oraz uczniowie Zespołu Szkół im. św. Mikołaja w Elblągu zachęcają do włączenia się do „Duchowej adopcji maturzysty”. To akcja polegająca na objęciu modlitwą młodych ludzi, którzy wkrótce przystąpią do egzaminu dojrzałości.

Kto się modli? Ojcowie pijarzy, bracia, klerycy i nowicjusze, ale także rodzice, przyjaciele i znajomi. Modlą się też sami maturzyści za innych przygotowujących się teraz do egzaminów.

– „Adopcja maturzysty” jest dla mnie wielkim wsparciem duchowym w tym czasie – mówi Natalia Schibowska. Jak podkreśla, maturzyści przeżywają ogromny stres w związku z egzaminami. – Dzięki możliwości „bycia zaadoptowaną” czuję większy spokój. Do tego wiem, że nie tylko bliscy trzymają za mnie kciuki, a także ojcowie pijarzy, z których zgromadzeniem jestem związana od sześciu lat – dodaje. Mikołaj Trykowski również jest maturzystą elbląskiego liceum.

– Ja także oddałem się do tej wyjątkowej „adopcji”, ale i sam modlę się o powodzenie dla innych maturzystów – mówi. Jak wyjaśnia, codziennie odmawia Koronkę do Miłosierdzia Bożego i modli się do Ducha Świętego o dobre wybory w życiu dla nich.

– Oczywiście, nie oznacza to, że stres czy zdenerwowanie całkowicie znikną, ale z całą pewnością spokój wewnętrzny będzie większy. Moc Ducha Świętego jest odczuwalna – uśmiecha się. Szczegóły inicjatywy na stronach internetowych pijarskich szkół.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama