Nowy numer 39/2023 Archiwum

Chemiczne sukcesy pijarów

Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej wyróżnił dwie uczennice Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu.

Czas matur dla większości z przystępujących do nich uczniów to dość stresujące przeżycie. Są jednak wśród nich tacy, którzy te dni przeżywają z dużo lżejszymi sercami. Dwie uczennice Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu zostały laureatkami konkursu Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej "Wygraj indeks". Aleksandra Mroczkowska i Emilia Kozera nie muszą więc przejmować się wynikami matur, gdyż otrzymały dyplomy uprawniające je do bezpośredniego przyjęcia na tę uczelnię.

- Zdecydowałam się wziąć udział w tym konkursie, ponieważ od pierwszej lekcji chemii poczułam, że to mój ulubiony przedmiot - mówi Emilia. Wspomina, że od samego początku wszystkie chemiczne zagadnienia wydały jej się bardzo zrozumiałe i jasne. - Gdy usłyszałam o takim konkursie, bardzo się ucieszyłam. Tak naprawdę wzięłam w nim udział z czystej ciekawości, jak mogą wyglądać takie zadania konkursowe - mówi.

- Razem z Olą i naszą panią od chemii Ewą Bożek spotykałyśmy się kilka razy w tygodniu i omawiałyśmy zadania, które wystąpiły we wcześniejszych edycjach konkursu. Zawsze, gdy miałam za dużo wolnego czasu, pani Ewa chętnie "częstowała" mnie dodatkowymi zadaniami, również w trakcie ferii i przerw świątecznych - opowiada.

Jak dodaje, mimo kilku momentów załamania, bardzo dobrze wspomina czas poświęcony na przygotowania do konkursu. - Dzięki systematyczności, determinacji, zaangażowaniu oraz pomocy w nauce udało mi się osiągnąć ten sukces - podkreśla laureatka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast