Archiwum online

Co kryją zbiory?

Trwa Międzynarodowy Tydzień Archiwów. W ramach jego obchodów od kilku lat od 7 do 10 czerwca w polskich archiwach państwowych odbywały się dni otwarte.

W tym czasie każdy zainteresowany mógł poznać je od zaplecza, zobaczyć magazyny, w których zgromadzone są najcenniejsze zbiory, zajrzeć do pracowni digitalizacji dokumentów. W tym roku w związku z pandemią koronawirusa organizacja dni otwartych w tradycyjnej formie nie była możliwa.

Archiwum Państwowe w Malborku obchody przeniosło do internetu. Miłośników historii zaprasza do obejrzenia wystaw wirtualnych. Pierwsza z nich to „Skarby Archiwum Państwowego w Malborku”, a druga - „Co kryje się w malborskich archiwach?”. Dodatkowo każdy może także wirtualnie zwiedzić archiwum.

Międzynarodowy Tydzień Archiwów zostało ustanowiony w 2008 r., podczas 16. Międzynarodowego Kongresu Archiwów w Kuala Lumpur, stolicy Malezji. Międzynarodowy Dzień Archiwów (9 czerwca) upamiętnia utworzenie w 1948 roku Międzynarodowej Rady Archiwów (ICA), działająca pod auspicjami UNESCO.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..